Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

ObrazekTony Škrášek /frontman kapely/ – zpěv, kytara…a vše co k tomu patří.

Za vše zábavného, co jsem zažil,vděčím rokenrolu.V polovině padesátých let minulého stoleti ale byla v ost bloku tahle hudba sakra zakázaný krajíc,takže jsem si z něj musel pořádně ukousnout. Když jsem prvně uslyšel tuhle skvělou muziku, tak jsem si řek´ - Tohle tedy chci dělat! Vydrželo mi to dodnes. Ukecal jsem rodiče aby mi koupili kytaru a už to jelo. Po parcích, po hospodách, ve škole o přestávkách a tak. V roce 1961 jsme se stěhovali do Brna a tam jsem s Rosťou Hradeckým spoluzaložil Big Beat Club pravděpodobně první opravdu rokenrolovou kapelu na Moravě. V roce 1965 jsem se vrátil do Prahy a tím na čas skončilo moje poskakováni po prknech, která znamenají svět.V té době byl stejně můj pravověrný rokenrol u nás tak trochu mimo mísu všichni se tady shlíželi v anglickém Merseybeatu. Ten mě ovšem nebral. Takže opět jen tak s kytarou po hospodách a růžných mejdanech  Až ak v roce 1978 jsem dostal nabídku z Classic Rock And Roll Bandu Pepy Pilaře, abych se k nim přidal. Neváhal jsem ani chvíli a byl to potom mazec. Plesy, kluby, zájezdy, byli jsme tou dobou jediná kapela, která tady hrála ten starej dobrej rokenrol. Inspirovali jsme řadu mladejch kluků, takže tady potom začaly vznikat nové rockabilly kapely. Myslím,že jsme měli lví podíl na tom,že se tahle hudba hraje dodnes. To nám vydrželo až do roku 1998, kdy se moje a Pepovy cesty rozdělily.

Já s Petrem Brandou jsme pak stvořili Rock And Roll Gang, který vám tady představujem a který stále jede! God bless ROCK AND ROLL !!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Brno

(Ivan Černoch, 29. 9. 2011 4:22)

Byl jsem svedkem i kamaradem mnoha Tonikovych vystoupeni .Ja si pamatuji zhruba od roku 1959 vyvoj brnenskych kapel,ktere napred ostychave, ale po velkem ohlasu uz odvazne,zacali hrat a zpivat rokenrol. A hlavne nebylo to jednoduche,hralo se to na predmestich poloilegalne,- imperialisticka hudba.Jako byvaly "Štatlař" jsem mel zpravy z prvni ruky. Nektere tak zvane tanecni caje se hraly v hospode v Husovicich,jine v hospode v Žabovreskach,v Kralově poli Semilaso, na Lenince U stadionu kavarna Melodie-"MELODKA",neco taky v "Armně"-dum armady.nebo caje v Pasazi, kde obcas pri soutezi zpival Edy Prygly. Hodne se jezdilo taky po vesnicich.Do Husovicke hospody chodil zpivat take Pete Kaplan ,byl v Brne na vojne.Taky ho tam uvadel Tonik. Tonik se ucil zpivat rokenrol z foneticky napsane ho papiru, ktery mu napsal nas kamarad Jaromir Cigler, a oba kdyz vzpominaji tak se smeji. Potom byly me a Tonikovi bezvadne zazitky z studenskych klubu, byla to archytektura,medecina , pedagogie.atd.Vynikal zvlaste klub na Lenince kde byl zaroven internat s pokojiky plny devcat,kde po rokrnrolovych palbach cekali rozdovadena devcata. Tonik rad vzpomina. Tech nasich spolecnych zazitku je mnoho,v Brne z magnetaku Sonet Duo rokenrol v baru Pavilon, nebo Pekac U Andela v Praze,bohate popijeni v Praze, Nerudovka , U sluncu, U Bonaparta ,U Glaubicu, atd ,atd.,kdyz usnul rokenrol. Najednou - a pak postupne- byl jsem u toho v hospode , domluvili se ruzny prehravky, a potom nabidka Pepa Pilar. Ivan Černoch

Jen tak dál

(Terka, 4. 8. 2008 13:39)

Ze Znojma zdraví
Jirka - Terka Pokorný

telefon

(aalena lsalena, 16. 1. 2008 16:04)

alena ahoj, myslela jsem,že chlapi drží slovo